5 tipov, ako vybrať meno pre mačku

Výber mena pre nového člena rodiny je vždy vzrušujúca zábava. A keď je tým novým členom mačka, môže to byť ešte väčšia zábava! Mačacia mama má pre vás niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať správne meno pre vašu novú mačku.

 

 

Podľa osobnosti mačky

Zamyslite sa nad správaním a temperamentom vašej mačky. Je aktívna a hravá, alebo radšej celý deň prespí? Je plachá, alebo je to čudáčka? Nie je problém vymyslieť meno na základe osobnosti vašej mačky.

Premýšľajte o plemene a farbe mačky

Meno môže byť inšpirované rasou mačky alebo farbou jej srsti. Napríklad mená ako Luna alebo Carbon sú skvelou voľbou pre čierne mačky, zatiaľ čo mená ako Ginger alebo Škorička sú skvelé pre mačky s oranžovou farbou srsti.

Inšpiráciu hľadajte v popkultúre

Mnoho ľudí si vyberá meno mačky podľa svojich obľúbených mačacích postáv z filmov, kníh a televíznych seriálov. Čo si myslíte o menách ako Simba, Garfield alebo Grumpy?

Hľadajte mená na základe svojich záujmov a koníčkov

Inšpiráciou pre meno vašej mačky môže byť váš koníček alebo obľúbená činnosť. Ak napríklad radi cestujete, môžete svoju mačku pomenovať podľa najkrajšieho mesta alebo krajiny, ktorú ste navštívili.

Vyberte si meno, ktoré sa k vám naozaj hodí

Azda najdôležitejšie však je vybrať pre svoju mačku meno, ktoré sa vám naozaj páči a ktoré sa k vám hodí. Meno by sa malo dať ľahko vysloviť a zapamätať, aby ste mohli svoju mačku ľahko oslovovať a volať.

Pri výbere mena pre svoju mačku si dajte načas a snažte sa vymýšľať mená postupne. Zvážte mená na základe povahy, plemena, farby, záujmov a vlastných preferencií a určite nájdete to správne meno, ktoré sa k vašej mačke dokonale hodí.