Ako vybrať peňaženku s mačkou alebo mačacím motívom

V peňaženke sú uložené nielen peniaze, ale často aj kreditné karty, doklady, fotografie, vstupenky a rôzne drobné predmety. Ako vybrať peňaženku pre milovníka mačiek, ktorá bude praktická, bude mať dlhú životnosť a urobí mu najväčšiu radosť?

Veľkosť peňaženky

Najskôr sa zamyslite nad rozmermi peňaženky. Na drobné mince a pre dievčatká postačí malá portmonka, praktické dámy ocenia väčšiu peňaženku s viacerými priehradkami. Veľká peňaženka môže dobre poslúžiť aj ako puzdro na spoločenské udalosti, zatiaľ čo menšia sa dobre zmestí do vrecka. Premyslite si, čo všetko bude peňaženka strážiť - mince, bankovky, kreditné karty, vernostné karty, doklady...? Potom si pozrite podrobný opis konkrétnej peňaženky a zistite, aké priehradky obsahuje a koľko ich je.

Materiál peňaženky

Aby peňaženka vydržala, ideálnym materiálom je koža alebo koženka. Na druhej strane peňaženky potiahnuté polyesterovou tkaninou ponúkajú širší výber farieb a zvyčajne sa dajú ľahko prať alebo čistiť.

Zapínanie peňaženky

Najbežnejšie zapínanie peňaženiek je

  • zips
  • na patentku
  • zapínanie s cvaknutím (bežné na menších peňaženkách)

Zips zvyčajne drží o niečo lepšie, ale peňaženka sa nesmie preplniť. Ak viete, že vaša peňaženka potrebuje viac kariet, dokladov a drobných predmetov, je vhodnejšia peňaženka na patentku, do ktorej sa ich zmestí viac.

Vrecko na mince

Predtým si pozrite fotografie, aby ste zistili, či má peňaženka, ktorú ste si vybrali, samostatné vrecko na mince, a čo je dôležitejšie, ako sa zapína. Najpraktickejšia je spona

  • so zipsom
  • s čapom

Farba a dizajn peňaženky

Pri výbere farby a dizajnu peňaženky zohráva dôležitú úlohu vkus jej budúceho majiteľa. Pre malé mačacie dámy sú vhodné veselé kapsičky na zapínanie, ktoré zároveň slúžia ako kľúčenky. Dospelá mačacia dáma zasa ocení štýlovejší dizajn, napríklad od populárnej autorky Lisy Parker.

Neviete, ktorú peňaženku si vybrať? Žiadny problém - radi vám poradíme. Napíšte nám cez chat alebo nás kontaktujte.